Świetlica – wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

Konkurs plastyczny – „Ptaki polskie” – marzec/kwiecień 2017 r.

Uczniowie kl. I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Jolanty Paruk wykonali prace plastyczne na konkurs „Ptaki polskie” organizowany przez Przedszkole nr 2 w Sokółce. Dzieci miały możliwość poznania różnych gatunków ptaków występujących w Polsce oraz wzbogacić wiedzą o ich warunkach życia. Była to też okazja do rozwijania indywidualnych zainteresowań plastycznych uczniów.
Do przedszkola na konkurs przekazaliśmy prace następujących uczniów: z kl. I a – Szymona Maliszewskiego, Gabrieli Olechno, z kl. II a – Igi Krawiel, Magdaleny Wiszowatej, Zuzi Rećko, Leny Chomczyk, z kl. II b – Amelki Woronowicz, Aleksandry Korzon, z kl. III a – Julii Piskurewicz z kl. III b – Wiktorii Ignatowicz, Julii Sokołowskiej i Patrycji Pawłowskiej.
Powodzenia!

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mikołaj Kopernik i wszechświat czyli wszystko co w naszej galaktyce” – marzec 2017 r.

Prace plastyczne pod kierunkiem p. Jolanty Paruk wykonały: Julia Repucha, Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz – uczennice klasy VI a i  Natalia Kłubowicz  z klasy I a Gim.

Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” – 15 grudnia 2016 r.

Dziś w ZSO odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”, który już na stale wpisał się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Do wspólnego malowania i twórczej plastycznej zabawy przystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka w wieku od pięciu do trzynastu lat. Jury w składzie: panie Anna Andrzejewska, Maria Zauliczna, Ewa Ancypo, Małgorzata Chociej, Monika Klim, Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk, oceniło 184 prace dostarczone z piętnastu placówek oświatowych. Komisja miała nie lada kłopot, gdyż wszystkie dzieła były pełne dziecięcej fantazji, twórczej ekspresji i artystycznego zaangażowania, a oryginalne techniki plastyczne podwyższały ich wartość artystyczną. Niezwykle ciekawe prace dotarły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, urzekając wszystkich wyjątkowo ciepłą i osobistą interpretacją tematu. Ostatecznie nagrodzono i wyróżniono 73 prace, przyznając miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzeni artyści otrzymali nie tylko dyplomy, ale i wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez życzliwych sponsorów.

Pomysłodawczynią konkursu, organizatorką oraz autorką wspaniałej dekoracji jest nauczycielka świetlicy ZSO pani Jolanta Paruk. Konkurs współorganizowali nauczyciele świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej: panie: Ewa Harasimowicz, Danuta Szczesiul, Lucyna Dowgiert, Dorota Kamińska, Barbara Chancewicz, Zofia Kowalczuk, Barbara Borowska. Pomocy technicznej udzielili panowie Andrzej Ignatowicz i Radosław Kacunel.

Plastyczne inspiracje

Nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Od tradycyjnego rzemiosła do nowoczesnych technik artystycznych”, finansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie”.
Dzieci z klas młodszych pod kierunkiem p. Jolanty Paruk uczestniczyły w warsztatach plastyczno-ceramicznych w SOSW. Z klasy II a: Lena Chomczyk, Weronika Dargiewicz, Zuzia Rećko, Martyna Sawicka. Z klasy III b: Julia Sokołowska, Zofia Ciechacka, Patrycja Pawłowska, Ignatowicz Wiktoria, Ignatowicz Aniela, Ignatowicz Natalia, Karp Patrycja. Uczestniczki warsztatów pracowały na nowym materiale –glinie plastycznej. Twórcze pomysły dzieci przyczyniły się do wykonania ciekawych i efektownych prac. Wszyscy byli zadowoleni z wytworów swojej pracy i zdobytych nowych doświadczeń.

Andrzejkowe wróżby – 24 listopada 2016 r.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy i wspólne spędzenie czasu w gronie rówieśników. W zaczarowany świat magii i wróżb w dniu dzisiejszym przeniosły się dzieci z klas początkowych naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od okrzyku „Aby wróżby się spełniły, musisz grzeczny być i miły”. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat ludowych tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się andrzejkowe wróżki: Dobre Serce, Pracuś, Sprawiedliwa Rączka i Dobroć, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, losowali karty z przepowiednią i magiczne żetony. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na zakończenie spotkania dzieci dostały magiczne cukierki, które miały moc spełniania wszystkich życzeń.
Spotkanie przygotowały nauczycielki świetlicy przy współpracy z młodzieżą ze Szkolnego koła PCK.

Rok szkolny 2015/2016

Plastyczne inspiracje w Bricomarche – 1 grudnia 2015 r.

Z inicjatywy pani Ewy Trochim, pracownika Bricomarche, uczennice z naszej szkoły zostały zaproszone na przedświąteczne warsztaty plastyczne. Z różnorodnych materiałów i błyskotek wykonały ozdoby choinkowe, które zdobią sklepową choinkę. Dzieci wykazały się twórczą inwencją i pomysłowością. W nagrodę otrzymały drobne upominki. Uczennice pracowały pod okiem p. Jolanty Paruk.

 

Rok szkolny 2014/2015

Andrzejki szkolne – 27 listopada 2014 r.

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków młode panny w noc świętego Andrzeja, a kawalerowie w wigilię świętej Katarzyny zbierali się, aby zgłębić tajemnice swojej przyszłości. Również dziś, mimo postępu i nowoczesności, Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Z tego też powodu nasi uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej spotkali się, aby porozmawiać o tej miłej tradycji, wylosować wróżby, pobawić się, zintegrować z kolegami i miło spędzić czas. Wielką atrakcją spotkania była obecność pięknych i tajemniczych wróżek, na co dzień uczennic klas trzecich gimnazjum działających w Szkolnym Kole PCK. Wszyscy uczestnicy zabawy na koniec zostali poczęstowani magicznymi cukierkami, które zapewniły dobry humor na resztę dnia. Andrzejkowe spotkanie przygotowali nauczyciele świetlicy, panie Jolanta Paruk, Danuta Szczesiul i Ewa Harasimowicz przy współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

 Rok szkolny 2013/2014

Spotkanie Integracyjne Świetlic Szkolnych

„Ilustracje do wierszy Barbary Chomko”

Na zajęciach w świetlicy szkolnej dzieci z kl. I poznały twórczość regionalnej pisarki pani Barbary Chomko. Z zainteresowaniem wysłuchały licznych wierszy o różnorodnej tematyce min. „Brzoza”, „Pingwin”, „Muchomor”, „Kran”, „Trawa”, „Dąb”, „Ślimak”, „Łąka”. Następnie uczniowie bardzo chętnie wykonali prace plastyczne do wysłuchanych utworów. Najciekawsze zostaną przekazane na konkurs plastyczny do Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce.
Powodzenia!

IV Edycji Konkursu Plastycznego „Człowiek w lesie” 

Już po raz drugi uczniowie klas I-VI z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wzięli udział w IV Edycji Konkursu „Człowiek w lesie” organizowanym przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Konkurs ma na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych oraz wyrabianie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Dzieci wykonały bardzo dużo prac, ale tylko najciekawsze zostały zakwalifikowane do następnego etapu. Są to prace następujących uczniów:

Klasa I: Piotr Kłubowicz, Alan Woronowicz, Fabian Matuk, Anna Sadowska.
Klasa II: Klaudia Taudul, Kornel Wróblewski, Tomasz Ołowski, Mateusz Domin, Aleksandra Rokicka, Karolina Witulska, Oliwia Reszuta, Dominika Szustakiewicz, Julia Anastazja Dębko.
Klasa III: Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz, Dariusz Krokos.
Klasa V: Julia Kostrzewska

Wszystkim dzieciom życzymy powodzenia!

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Cztery Pory Roku na Podlasiu”
Dzieci z klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej po raz kolejny wykonały prace na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Cztery Pory Roku na Podlasiu”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o własnym regionie, wzbudzenie zainteresowania krajobrazem, przyrodą i kulturą Podlasia oraz rozwijanie twórczej ekspresji dziecka.
Powstały prawdziwe arcydzieła, które zostaną wysłane do SP nr 12 w Białymstoku. Finał konkursu odbędzie się w marcu 2014 r. Powodzenia !

Oto prace i ich autorzy.

Klasa I
Zuzanna Uściłko, Piotr Kłubowicz, Anna Sadowska,Dominika Rećko, Beata Kozłowska, Iga Miron, Karolina Zalewska, Natalia Tołłoczko, Natalia Szumiło, Ewa Puszko, Amina Nahili, Adrian Słoma, Jakub Piotrowski

Klasa II
Karolina Witulska, Julia Anastazja Dębko, Dominika Szustakiewicz, Justyna Masłowska, Julia Miejłuk, Patryk Apanowicz

Klasa III
Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz, Dariusz Krokos

Klasa IV
Natalia Kłubowicz, Kinga Puszko

Klasa VI
Magdalena Tur

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”
Dzieci z klas I-III SP wykonały w świetlicy szkolnej prace na Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”. Prace prześlemy do SP nr 2 w Sokółce, wyniki zostaną ogłoszone po feriach. Życzymy powodzenia!
Prace plastyczne i ich autorzy:
Klasa I:
1. Natalia Szumiło
2. Beata Kozłowska
3. Anna Sadowska
4. Jakub Piotrowski
5. Alan Woronowicz

Klasa III:
1. Kinga Szustakiewicz
2. Dariusz Krokos
3. Agnieszka Chłus
4. Natalia Romanik

Prace literackie – wiersze i opowiadania:
Klasa I: Alan Woronowicz, Anna Sadowska, Zuzanna Uściłko, Beata Kozłowska
Klasa III: Dariusz Krokos, Kinga Szustakiewicz, Oliwia Fiłoń, Julia Repucho.

wiersze – Dzień Babci i Dziadka

„Czysty wesoły chodzę do szkoły”
Konkurs plastyczny pod hasłem „Czysty wesoły chodzę do szkoły” został ogłoszony przez firmę ROSSMAN. Uczniowie klas I-III przypomnieli podstawowe zasady przestrzegania zasad higieny osobistej. Następnie, głównie na zajęciach w świetlicy szkolnej, wykonali prace. Za najciekawsze rysunki uczniowie otrzymają niezbędniki higieniczne. Powodzenia!
Oto autorzy prac:
Oliwia Ignatowicz, Iga Miron, Beata Kozłowska, Fabian Matuk, Wiktor Bakun, Wiktoria Minkowska, Karolina Zalewska, Dominika Rećko, Dawid Jakimik, Zuzanna Uściłko, Ewa Puszko, Anna Sadowska, Alan Woronowicz, Piotr Kłubowicz, Natalia Szumiło, Jadwiga Kułak, Kacper Trochim, Adrian Słoma, Iga Kuklicz, Jakub Piotrkowski, Antoni Piskurewicz, Natalia Tołłoczko, Piotr Szymański, Kinga Szustakiewicz, Antoni Chomutnik, Dariusz Krokos, Gabriela Kuklik, Dominika Leosz, Oliwia Fiłoń, Daria Sawoń, Julia Sadowska, Ada Palukiewicz, Julia Repucha, Kamil Kowalewski, Agnieszka Chłus, Natalia Romanik, Karolina Kurza.

Oglądaj prace konkursowe